🛏 Tabletki nasenne bez recepty – zaśnij w 5 minut

Tabletki nasenne być może powodują na świecie setki tysięcy zgonów rocznie, ich przyjmowanie zaś jest równie szkodliwe, jak palenie papierosów. Zaburzenia snu to dolegliwość, której leczenie jest możliwe nie tylko poprzez ziołowe leki na sen bez recepty czy napary, ale także kąpiele.

Tabletki nasenne

Możemy też sięgnąć po zioła, które mają działanie nasenne i uspokajające np. szyszki chmielu, kozłek lekarski, ziele męczennicy lub suplementy diety, leki bez recepty. Pamiętaj, że niektóre leki nasenne uzależniają, z czasem ich skuteczność zmniejsza się, działają słabiej, bezsenność przebija się znowu na pierwszy plan i… już pozostaje.

 

Tabletki na sen

Jeśli zaburzenia są spowodowane czynnikami takimi jak stres, tabletki na sen nieprzepisane przez lekarza sprawdzą się bez problemu. Bezsenność kobieca jest też bardziej skomplikowana, bowiem kobiety bez większego wahania sięgają po tabletki na sen, a to nie rozwiązuje problemu, tylko go pogłębia.


Przeczytaj więcej:
🛏 Co na chrapanie?
🛏 Jak szybko zasnąć?
🛏 Melatonina na sen


Jeśli zaburzenia są spowodowane czynnikami takimi jak stres, tabletki na sen nieprzepisane przez lekarza sprawdzą się bez problemu. Tabletki nasenne nie wywołują snu fizjologicznego, dlatego też po wybudzeniu ze snu po lekach nasennych może być odczuwane zmęczenie czy otępienie. Coraz bardziej rozpowszechnia się stanowisko, że terapia behawioralno-poznawcza jest skuteczniejszą metodą leczenia chronicznej bezsenności niż środki nasenne.

Dodatkowo alkohol wzmacnia działanie innych środków nasennych takich jak Zolpidem czy benzodiazepiny, ale w połączeniu z barbituranami staje się śmiertelną trócizną. Potwierdziły się wcześniejsze badania, które sugerowały, że leki nasenne mogą być niebezpieczne i uzależniające. Należy on do leków nasennych nowej generacji, które powstały na początku XXI w. jako alternatywa dla stosowanych wcześniej przez prawie pół wieku benzodiazepin.

 

Leki nasenne bez recepty

Leki nasenne bez recepty po prostu nie sprawdzą się u osób, które cierpią na przewlekłą, zdiagnozowaną bezsenność. W takim wypadku kolejnym krokiem jest sięgnięcie po leki nasenne bez recepty. To najpopularniejsze i najczęściej sprzedawane w aptece leki nasenne.

Najczęściej powodem do ich podania jest pojawienie się bezsenności przygodnej, która może być spowodowana szybką zmianą stref czasowych, lub bezsenności krótkotrwałej. Kilka nieprzespanych nocy zdecydowanie nie jest powodem, dla którego należy sięgać po tabletki nasenne.

Zanim sięgnie się po leki przepisane przez lekarza, dobrze wcześniej wypróbować środki nasenne bez recepty, jednak trzeba pamiętać, że to często tylko doraźne rozwiązanie. Zgodnie z wytycznymi leki nasenne powinny być używane tylko przez krótki okres, ale jak mówi profesor Morgan, zasady te są często łamane. Osoba zażywająca tabletki nasenne może spodziewać się znacznego skrócenia czasu oczekiwania na sen oraz zauważalnego wydłużenia samego snu.

Tabletki na sen

Leki na sen czyli to co jest dobre na sen

Ziołowe leki na sen sprawdzą się, gdy dokucza ci krótkotrwała bezsenność lub gdy problemy ze snem wynikają ze stresu, napięcia, zdenerwowania. Osoba zażywająca tabletki nasenne wie co jest dobre na sen. Może ona spodziewać się znacznego skrócenia czasu oczekiwania na sen oraz zauważalnego wydłużenia samego snu.

Niezależnie od tego, na jakie tabletki nasennie pacjent się zdecyduje, powinien szczególną uwagę zwrócić na higienę snu. U takich pacjentów konieczne jest pomoc lekarska, bo bez zdiagnozowanie przyczyny bezsenności problem może się tylko pogłębiać.


Przeczytaj więcej:
🛏 Sposoby na bezsenność
🛏 Bezsenność w ciąży
🛏 Zaburzenia snu


Mam pytanie, czy tabletki nasenne takie jak zolpigen mają jakieś znaczenie w regeneracji podczas snu? Jednakże warto zauważyć, że tabletki nasenne powinny być stosowane przez jedynie krótki czasu, a nie jako najlepszy sposób do leczenia bezsenności. Leki na sen pomagają nam w szybkim zasypianiu, ale również poprawiają jakość snu.

 

Co na sen w przypadku bezsenności?

Liście melisy – melisa wpływa na sen, rozluźnia i wycisza, odpręża system nerwowy, poprawia także pracę jelit, pobudza trawienie, działa przeciwzapalnie. Zażywając ją nigdy więcej nie będzie zadawał sobie pytania co na sen.

Największe niebezpieczeństwo wiązało się z lekami z grupy leków będących pochodną benzodiazepiny. Przykładem takiego preparatu jest diazepam i temazepam oraz lekami przeciwlękowymi i nasennymi. W efekcie tabletki nasenne, które dziś działają wspaniale, będą zbyt słabe za miesiąc lub rok i będzie trzeba zwiększyć dawkę, lub sięgnąć, bo mocniejsze i mocniejsze środki. Okazało się, że może rok temu miała jakiś epizod bezsenności, ale potem nie było niej mowy.

🛏 Tabletki nasenne bez recepty – zaśnij w 5 minut
4.2 (83.33%) 6 votes